Syksy 2022 Tuntiohjelma

Syyskauden ilmoittautuminen

  • Vanhojen jäsenten ennakkoilmoittautuminen alkaa tiistaina 10.5. klo 9.00 ilmoittautumispalvelu Hoikan kautta ja ja päättyy ma 23.5. klo 12.00. Ennakkoilmoittautumisessa voi ilmoittautua mihin tahansa sopivan ikätason ryhmään. Voit siis ilmoittautua muuhunkin kuin siihen ryhmään, mihin olet tänä keväänä osallistunut.
  • Uusia jäseniä otetaan mukaan ti 24.5. klo 9.00 alkaen. 

Syyskausi alkaa 22.8.2022

SYYSKAUSI 2022


M A A N A N T A I   

Akrobatiavoimistelu 
10-12 v. (2012-2010)

MA 16.30-17.30

Mankkaan koulu
Fanni Kuurne, Sara Kuurne

Akrobatiavoimistelu
7-9v. (2015-2013)

MA 17.30-18.30

Mankkaan koulu
Fanni Kuurne, Sara Kuurne

Voimistelukoulu
3-4v. (2019-2018)

MA 17.00-17.40

Kilonpuiston koulu
Tarja Ketola, Aada Koskinen

Voimistelukoulu 
5-6v. (2017-2016)

MA 17.45-18.30

Kilonpuiston koulu
Tarja Ketola,  Aada Koskinen

Akrobatiavoimistelu 
7-9v. (2015-2013)

MA 18:30-19:30

Kilonpuiston koulu
Tarja Ketola, Aada Koskinen

Street-/showtanssi
5-6v. (2017-2016)

MA 17.00-17.40

Leppävaaran nuorisotila
Cecilia Kuismin

Street-/showtanssi
7-9v. (2015-2013)

MA 17.45-18.30

Leppävaaran nuorisotila
Cecilia Kuismin

Street-/showtanssi
10-13v. (2012-2010)

MA 1830-19.30

Leppävaaran nuorisotila
Cecilia Kuismin


T I I S T A I   

Akrobatiavoimistelu
9-13 v.  (2013-2009)

TI 16.00-17.00

Mankkaan koulu
Fanni Kuurne, Helen Sointula

NinjaGym
5-6v. (2017-2016)

TI 16.45-17.30

Perkkaan koulu
Tseyang Sillanpää, Sara Kuurne, Maija Reynolds

FreeGym
7-9v. (2015-2013)

TI 17.30-18.30

Perkkaan koulu
Tseyang Sillanpää, Sara Kuurne, Maija Reynolds

FreeGym
10-14v. (2012-2008)

TI 18.30-19.30

Perkkaan koulu
Tseyang Sillanpää, Sara Kuurne, Maija Reynolds

Voimistelukoulu 
3-4v. (2019-2018)

TI 17.00-17.40

Mankkaanpuron koulu
Maj Vanhanen, Emma Saaristola, Aada Koskinen

Voimistelukoulu 
5-6v. (2017-2016)

TI 17.45-18.30

Mankkaanpuron koulu
Maj Vanhanen, Emma Saaristola, Aada Koskinen

Akrobatiavoimistelu
7-9v. (2015-2013)

TI 18.30-19.30

Mankkaanpuron koulu
Maj Vanhanen, Emma Saaristola, Aada Koskinen

Temppujumppa
3-4v. (2019-2018)

TI 17.00-17.40

Pohjois-Tapiolan koulu
Ellen Timgren

Temppujumppa
5-6v. (2017-2016)

17.45-18.30

Pohjois-Tapiolan koulu
Ellen Timgren
*JV=joukkuevoimistelu


K E S K I V I I K K O   

Temppujumppa
3-4v. (2019-2018)

KE 17.30-18.10

Taavinkylän koulu
, Emma Saaristola

Temppujumppa
5-6v. (2017-2016)

KE 18.15-19.00

Taavinkylän koulu
, Emma Saaristola

Seikkailujumppa
3-4v. (2019-2018)

KE 17.00-17.40

Toppelundin koulu
Linda Huttunen, Helen Sointula

Seikkailujumppa
5-6v. (2017-2016)

KE 17.45-18.30

Toppelundin koulu
Linda Huttunen, Helen Sointula


T O R S T A I   

Showtanssi 
7-9v. (2015-2013)

TO 17.00-18.00

Mankkaanpuron koulu
Marjo-Riikka Descargues

Showtanssi
10-12v. (2012-2010)

TO 18.00-19.00

Mankkaanpuron koulu
Marjo-Riikka Descargues

Showtanssi
13-15v. (2009-2007)

TO 19.00-20.00

Mankkaanpuron koulu
Marjo-Riikka Descargues

Perheliikunta 
2-4v. (2020-2018)

TO 17.00-17.40

Vindängenin koulu, Tapiola
Maija Pelttari

Perheliikunta 
4-6v. (2018-2016)

TO 17.45-18.30

Vindängenin koulu, Tapiola
Maija Pelttari

NinjaGym
3-4v. (2019-2018)

TO 17.00-17.40

Toppelundin koulu
Tarja Ketola, Fanni Lamponen, Sofianna Kläusler

NinjaGym
5-6v. (2017-2016)

TO 17.45-18.30

Toppelundin koulu
Tarja Ketola, Fanni Lamponen, Sofianna Kläusler


P E R J A N T A I

Akrobatiavoimistelu
7-9v. (2015-2013)

PE 16.30-17.30

Perkkaan koulu
Tseyang Sillanpää, Maija Reynolds

Akrobatiavoimistelu
10-14v. (2012-2008)

PE 17.30-18.30

Perkkaan koulu
Tseyang Sillanpää, Maija Reynolds


S U N N U N T A I 

Perheliikunta 
4-6v. (2018-2016)

SU 15.15-16.00

Mankkaan koulu
Mari Sarekoski

Perheliikunta 
2-4 v. (2020-2018)

SU 16.00-16.45

Mankkaan koulu
Mari Sarekoski

Pidätämme oikeuden muutoksiin!