Kevät 2023 Tuntiohjelma

Kevätkauden 2023 ilmoittautuminen

  • Ennakkoilmoittautuminen syksyllä mukana olleille alkaa 1.12. klo 9.00 alkaen ja päättyy 8.12.2022. Ennakkoilmoittautumisessa voi ilmoittautua vain samaan ryhmään, jossa on ollut syksyllä.
  • Maanantaina 12.12.2022 klo 12.00 ilmoittautuminen aukeaa kaikille
  • Uusien Stara-voimistelun tuntien ilmoittautuminen on heti 1.12. klo 9.00 alkaen auki kaikille

Kevätkausi alkaa 9.1.2023

Tunteja ei pidetä:

  • Talvilomalla ma-pe 20.-24.2.
  • Pääsiäisenä to-ma 6.-10.4.
  • Vappuna su-ma 30.4.-1.5.

Kevätkausi päättyy seuraavilla kouluilla pe 5.5.:
- Kilonpuiston koulu
- Taavinkylän koulu
- Vindängens skola

Kevätkausi päättyy seuraavilla kouluilla su 14.5.:
- Leppävaaran nuorisotila
- Mankkaan koulu
- Mankkanpuron koulu
- Perkkaan koulu
- Pohjois-Tapiolan koulu
- Tapiolan koulu
- Toppelundin koulu

Muutokset mahdollisia


KEVÄTKAUSI 2023


M A A N A N T A I   

Akrobatiavoimistelu 
11-13 v. (2012-2010)

MA 16.30-17.30

Mankkaan koulu
Fanni Kuurne, Sara Kuurne

Akrobatiavoimistelu
8-10v. (2015-2013)

MA 17.30-18.30

Mankkaan koulu
Fanni Kuurne, Sara Kuurne, Saara Voima

Voimistelukoulu
4-5v. (2019-2018)

MA 17.00-17.40

Kilonpuiston koulu
Tarja Ketola, Aada Koskinen, Aamu Auterinen

Voimistelukoulu 
6-7v. (2017-2016)

MA 17.45-18.30

Kilonpuiston koulu
Tarja Ketola,  Aada Koskinen, Aamu Auterinen

Akrobatiavoimistelu
8-10v. (2015-2013)

MA 18:30-19:30

Kilonpuiston koulu
Tarja Ketola, Aada Koskinen, Aamu Auterinen

Street-/showtanssi
5-7v. (2018-2016)

MA 17.00-17.40

Leppävaaran nuorisotila

Street-/showtanssi
8-10v. (2015-2013)

MA 17.45-18.30

Leppävaaran nuorisotila


Street-/showtanssi
11-14v. (2012-2010)

MA 18.30-19.30

Leppävaaran nuorisotila



T I I S T A I   

Akrobatiavoimistelu
10-14 v.  (2013-2009)

TI 16.00-17.00

Mankkaan koulu
Fanni Kuurne, Helen Sointula, Aino Ilonen

NinjaGym
6-7v. (2017-2016)

TI 16.45-17.30

Perkkaan koulu
Tseyang Sillanpää, Sara Kuurne, Maija Reynolds

FreeGym
8-10v. (2015-2013)

TI 17.30-18.30

Perkkaan koulu
Tseyang Sillanpää, Sara Kuurne, Maija Reynolds

FreeGym
11-15v. (2012-2008)

TI 18.30-19.30

Perkkaan koulu
Tseyang Sillanpää, Sara Kuurne, Maija Reynolds

Voimistelukoulu 
4-5v. (2019-2018)

TI 17.00-17.40

Mankkaanpuron koulu
Maj Vanhanen, Emma Saaristola, Aada Koskinen

Voimistelukoulu
6-7v. (2017-2016)

TI 17.45-18.30

Mankkaanpuron koulu
Maj Vanhanen, Emma Saaristola, Aada Koskinen

Akrobatiavoimistelu
8-10v. (2015-2013)

TI 18.30-19.30

Mankkaanpuron koulu
Emma Saaristola, Aada Koskinen

Temppujumppa
4-5v. (2019-2018)

TI 17.00-17.40

Pohjois-Tapiolan koulu
Jenna Londen, Fanni Määttälä, Emilia Laine

Temppujumppa
6-7v. (2017-2016)

TI 17.45-18.30

Pohjois-Tapiolan koulu
Jenna Londen, Fanni Määttälä, Emilia Laine


K E S K I V I I K K O   

Temppujumppa
4-5v. (2019-2018)

KE 17.30-18.10

Taavinkylän koulu
Emma Saaristola, Aino Ilonen, Alissa Kurri

Temppujumppa
6-7v. (2017-2016)

KE 18.15-19.00

Taavinkylän koulu
Emma Saaristola, Aino Ilonen, Alissa Kurri

Seikkailujumppa
4-5v. (2019-2018)

KE 17.00-17.40

Toppelundin koulu
Fanni Lamponen, Helen Sointula, Fanni Määttälä

Seikkailujumppa
6-7v. (2017-2016)

KE 17.45-18.30

Toppelundin koulu
Fanni Lamponen, Helen Sointula, Fanni Määttälä


T O R S T A I   

Stara-voimistelu
6-7v. (2018-2016)

TO 17.00-17.45

Tapiolan koulu
Johanna Ahlqvist

Stara-voimistelu
8-10v. (2015-2013)

TO 17.45-18.45

Tapiolan koulu
Johanna Ahlqvist

Showtanssi 
8-10v. (2015-2013)

TO 17.00-18.00

Mankkaanpuron koulu
Marjo-Riikka Descargues

Showtanssi
11-15v. (2012-2008)

TO 18.00-19.00

Mankkaanpuron koulu
Marjo-Riikka Descargues

Perheliikunta
3-5v. (2020-2018)

TO 17.00-17.40

Vindängenin koulu, Tapiola
Maija Pelttari

Perheliikunta 
4-7v. (2019-2016)

TO 17.45-18.30

Vindängenin koulu, Tapiola
Maija Pelttari

NinjaGym
4-5v. (2019-2018)

TO 17.00-17.40

Toppelundin koulu
Tarja Ketola, Fanni Lamponen, Sofianna Kläusler

NinjaGym
6-7v. (2017-2016)

TO 17.45-18.30

Toppelundin koulu
Tarja Ketola, Fanni Lamponen, Sofianna Kläusler


P E R J A N T A I

Akrobatiavoimistelu
8-10v. (2015-2013)

PE 16.30-17.30

Perkkaan koulu
Tseyang Sillanpää, Maija Reynolds, Elena Aho

Akrobatiavoimistelu
11-15v. (2012-2008)

PE 17.30-18.30

Perkkaan koulu
Tseyang Sillanpää, Maija Reynolds


S U N N U N T A I 

Perheliikunta 
4-7v. (2019-2016)

SU 15.15-16.00

Mankkaan koulu
Mari Sarekoski


Perheliikunta 
3-5 v. (2020-2018)

SU 16.00-16.45

Mankkaan koulu
Mari Sarekoski


Pidätämme oikeuden muutoksiin!


TÄYNNÄ - merkityille tunneille voi ilmoittautua jonopaikalle. Otamme yhteyttä, mikäli paikkoja vapautuu.