Kevät 2022 Tuntiohjelma

Kevätkauden ennakkoilmoittautuminen syksyllä mukana olleille alkaa 25.11. klo 9.00 ja loppuu 6.12. Uusia jäseniä otetaan mukaan 8.12. klo 9.00 alkaen. Ennakkoilmoittautumisessa voi ilmoittautua vain samaan ryhmään, jossa on jumpannut tämän syksyn ajan. Mikäli haluaa vaihtaa ryhmää, pääsee uuteen ryhmään ilmoittautumaan 8.12. alkaen.

Kevätkausi alkaa 10.1.2022. Kausi loppuu valvontakouluilla pe 6.5. ja omavalvontakouluilla su 15.5.

KEVÄTKAUSI 2022


M A A N A N T A I   

Akrobatiavoimistelu 
11-13 v. (2009-2011)

MA 16.30-17.30

Mankkaan koulu
Fanni Kuurne, Iisa Pelkonen, Sara Kuurne

Akrobatiavoimistelu
8-10 v. (2012-2014)

MA 17.30-18.30

Mankkaan koulu
Fanni Kuurne, Iisa Pelkonen, Sara Kuurne

Voimistelukoulu
5-7 v. (2015-2017)

MA 17.00-17.40

Kilonpuiston koulu
Mari Sarekoski,
Hilla Enlund, Aada Koskinen

Voimistelukoulu 
6-8 v. (2014-2016)

MA 17.45-18.30

Kilonpuiston koulu
Mari Sarekoski, 
Hilla Enlund, Aada Koskinen

Street-/showtanssi
7-9 v. (2013-2015)

MA 17.15-18.00

Leppävaaran nuorisotila
Cecilia Kuismin

Street-/showtanssi
10-13 v.  (2009-2012)

MA 18.00-19.00

Leppävaaran nuorisotila
Cecilia Kuismin

Joukkuevoimistelun Esivalmennus
1-2x/vko (2016-2017)

MA 16.00-17.15

Espoon kristillinen koulu
Annika Luoto, Riina Horttanainen, Emilia Nummi


T I I S T A I   

Akrobatiavoimistelu
9-13 v.  (2009-2013)

TI 16.00-17.00

Mankkaan koulu
Anni Hujala, Maj Vanhanen

NinjaGym
5-7 v. (2015-2017)

TI 16.30-17.10

Perkkaanpuiston koulu
Mari Sarekoski, Maija Reynolds

NinjaGym
5-7 v. (2015-2017)

TI 17.15-17.55

Perkkaanpuiston koulu
Mari Sarekoski, Sara Kuurne, Maija Reynolds

FreeGym
10-14 v. (2008-2012)

TI 18.00-19.00

Perkkaanpuiston koulu
Mari Sarekoski, Sara Kuurne, Maija Reynolds

Mini-JV*
4-5 v. (2017-2018)

TI 17.00-17.40

Mankkaanpuron koulu
Tseyang Sillanpää, Emma Saaristola, Aada Koskinen

Mini-JV*
6-8 v. (2014-2016)

TI 17.45-18.30

Mankkaanpuron koulu
Tseyang Sillanpää, Emma Saaristola, Aada Koskinen

Akrobatiavoimistelu
8-10 v.  (2012-2014)

TI 18.30-19.30

Mankkaanpuron koulu
Tseyang Sillanpää, Emma Saaristola, Aada Koskinen
*JV=joukkuevoimistelu


K E S K I V I I K K O   

Temppujumppa
4-5 v. (2017-2018)

KE 17.30-18.10

Taavinkylän koulu
Sara Punkari, Aada Koskinen

Temppujumppa
6-7 v. (2015-2016)

KE 18.15-19.00

Taavinkylän koulu
Sara Punkari, Aada Koskinen

Seikkailujumppa
4-5 v. (2017-2018)

KE 17.00-17.40

Toppelundin koulu
Tarja Ketola, Selma-Lotta Fischer, Helen Sointula

Seikkailujumppa
6-7 v. (2015-2016)

KE 17.45-18.30

Toppelundin koulu
Tarja Ketola, Selma-Lotta Fischer, Helen Sointula

Joukkuevoimistelun Esivalmennus 
1-2x/vko (2016-2017)

KE 16.00-17.15

Espoon kristillinen koulu
Annika Luoto, Erika Luoto, Noora Luoto


T O R S T A I   

Showtanssi 
9-11 v. (2011-2013)

TO 17.00-18.00

Mankkaanpuron koulu
Marjo-Riikka Descargues

Showtanssi
12-14 v. (2008-2010)

TO 18.00-19.00

Mankkaanpuron koulu
Marjo-Riikka Descargues

Seikkailujumppa
4-5 v. (2017-2018)

TO 17.00-17.40

Vindängenin koulu
Tapiola
Tarja Ketola, Emma Saaristola, Iisa Pelkonen

Seikkailujumppa
6-7 v. (2015-2016)

TO 17.45-18.30

Vindängenin koulu,
Tapiola
Tarja Ketola, Emma Saaristola, Iisa Pelkonen

NinjaGym
4-5v. (2017-2018)

TO 17.00-17.40

Toppelundin koulu
Eliisa Laamanen, Fanni Lamponen, 

NinjaGym
6-7v. (2015-2016)

TO 17.45-18.30

Toppelundin koulu
Eliisa Laamanen, Fanni Lamponen, 


P E R J A N T A I

FreeGym
10-14 v.  (2008-2012)

PE 16.00-17.00

Perkkaanpuiston koulu
Mari Sarekoski, Maija Reynolds

FreeGym
8-9 v.  (2013-2014)

PE 17.00-18.00

Perkkaanpuiston koulu
Mari Sarekoski, Maija Reynolds, Fatine Debbarh


L A U A N T A I

Mini-JV*
4-5 v. (2017-2018)

LA 10.00-10.40

Tapiolan koulu
Iris Martin, Emma Saaristola

Mini-JV*
6-8 v. (2014-2016)

LA 10.45-11.30

Tapiolan koulu
Iris Martin, Emma Saaristola
 *JV=joukkuevoimistelu


S U N N U N T A I 

Perheliikunta 
4-7 v. (2015-2018)

SU 14.00-14.40

Mankkaan koulu
Mari Sarekoski

Perheliikunta 
2-4 v. (2018-2020)

SU 14.45-15.30

Mankkaan koulu
Mari Sarekoski

Pidätämme oikeuden muutoksiin!