Upeita esityksiä ja pukuja seuran kisakatselmuksessa

24.10.2011

Säihkettäret

Espoonlahden hallin katsomo oli jälleen täynnä

Seuran kisakatselmus keräsi lauantaina 22.10. Espoonlahden urheiluhallin täyteen jännittyneitä vanhempia, mummoja ja kummeja, kun seuramme joukkueet pääsivät esittämään syksyn kilpailuohjelmat ensimmäistä kertaa yleisölle. Omien joukkueiden lisäksi olimme saaneet vieraita Vihdistä, Vihti Gymin Coco joukkue esiintyi vanneohjelmalla upeissa puvuissaan.

Tällä kertaa katselmuksessa oli edustettuna kaikki välineet, osalla asemaikäisistä oli naru, 10-12 v. sarjassa pallo, 12-14 v. vanne, 14-16 v. keilat ja Pinjalla naisten sarjassa nauha!

Useimpien joukkueiden puvutkin olivat valmistuneet ja mikä onkaan hienompaa, kun saada kisapuku ensimmäistä kertaa päälle. Koristeluja vielä jatketaan, joten jatkossa puvut ovat vieläkin upeampia!

Esitykset menivät hienosti, esivalmennettavat Paiste ja Kaste lumosivat yleisön herttaisuudellaan ja toisessa päässä Pinja puolestaan mahtavalla esiintymisfiiliksellä! Lumettarien Pokemon ohjelman ansiosta myös pikkuveljet jaksoivat istua katsomossa :)
Ja kaikki muutkin joukkueet suoriutuivat ohjelmistaan hyvin, kannattaakin käydä joukkueiden omilla sivuilla lukemassa lisää tunnelmista!

Kisakausi alkaakin sitten ensi viikonloppuna 29.10. Turussa Cailap Cupissa! Siitä eteenpäin onkin kilpailuja joka viikonloppu ja parhaimpina useampi. Kisakalenteria nyt vaan selaamaan ja sitten kannustamaan tyttöjä huippusuorituksiin!

 

 

Loiste
Tähdettäret
Paiste
Kaste