Mahtava kisaviikonloppu Tapiola Cupissa ja staralla!
10.11.2020

Usvalle, Hohde KH ja Tuikkeelle kultaa sekä Hallalle ja Hohde 07 hopeaa!
WAU mikä kisaviikonloppu Tapiola Cupissa ja staralla!
Usva saavutti upeasti oman sarjansa kultaa ilmaisullisella ja täsmällisellä suorituksella pistein 16.400!
Tuike kurotti tänään taidolla, tahdolla ja tarkalla suorituksella yli 16 vuotiaiden harrastesarjan voittoon! Upeat pisteet 16.866 ja kultapokaali lähtivät viemiseksi kotiin.
Hohde KH:lle tänään onnistunut kisakauden päätös. Suoritus sisälsi muutaman tasapainovirheen, mutta oli yhdenaikainen ja ilmeikäs. Tuloksena kategoria 2 pistein 15.667 ja ensimmäinen sija!
Halla saavutti onnistuneella suorituksella hopeaa pistein 16.533 sisälten myös suoritusbonuksen!
Hohde 07 suoritti rauhallisen, täsmällisen ja ilmaisullisen kokonaisen! Palkinnoksi siitä joukkue sai upeasti ennätyspisteet 16.583 sekä hopeaa!
Kaste päätti tänään kauden siistiin ja ilmeikkäiseen suoritukseen sijoittuen tiukassa kilpailussa neljänneksi.
Viima suoriutui viime hetken kuviomuutoksista huolimatta hienosti! Joukkue jatkaa iloisin mielin kohti kauden viimeisiä kisoja.
Loiste nautti tänään esiintymisestä, ja muutamista virheistä huolimatta nosti pisteitä edellisistä kisoista. Kovassa kilpailussa joukkue saavutti tänään neljännen sijan!
”Taiga M teki Tapiola Cupissa onnistuneen suorituksen! Tällä viikolla haimme täsmällistä ja ryhdikästä suoritusta ja siinä onnistuttiin upeasti.” kertoo vastuuvalmentaja Annika.
”Taiga J:llä tänään super onnistunut kauden ensimmäinen kisa. Tytöt ovat menneet syksyn aikana super paljon eteenpäin ja tehty työ palkittiin tänään upeasti kategorialla 2” kommentoi joukkueen vastuuvalmentaja.
Taiga KH esiintyi viimeistä kertaa tällä kaudella ja suoritus oli siisti ja iloinen!
Kide M esitti tänään vielä viimeisen kerran iloisen ohjelmansa varmasti ja hyvällä fiiliksellä!
Kide KH onnistui näyttämään kauden viimeisessä starassa siistin ja ilmeikkään suorituksen, kivaa oli!











