kevät 2016
Miss Valentine, Tarto Viro 11.-12.2.2016
SM 12-14v Team Loiste TV 5,05 AV 3,15 EXE 7,65 =15,85 sija 10.
Challenge Cup-Karsintakilpailu, Tampere 24.2.2016
SM 14-16v Team Tapiola TV 4,9 AV 2,75 EXE 7,85 yht 15,50. sija 5.
Mustan Kissan Cup, Mäntsälä 12.-13.3.2016
10-12v Usva, kat 5. (sija 9-13)
SM 12-14v Team Loiste TV 5,35 AV 3,10 EXE 8,00 = 16,45 sija 5.
K14-16v Kipinä TV 3,00 AV 2,45 EXE 7,35 = 12,80 sija 15.
K16-20v Ruoste Jr TV 3,6 AV 2,5 EXE 7,3 = 13,40 sija 11.
OVO Cup, Espoo 19.-20.3.2016
10-12v Halla TV 4,05 AV 2,35 EXE 6,70=13,10 sija 15.
Sunborn Cup, Salo 19.-20.3.2016
K12-14v Loiste kategoria 5. sijat 11-16
K12-14v Tuike kategoria 6. sijat 17-19
K14-16v Kipinä TV 3,0 AV 3,0 EXE 7,033 = 13,033 sija 16.
Easter Cup, Greve Tanska 26.3.2016
SM14-16v Team Tapiola
AK TV 4,05 AV 2,30 EXE 8,25 =14,62
LK TV 4,25 AV 2,15 EXE 7,17 = 13,67 yht 28,19 sija 2. HOPEAA
Etelä-Suomen Aluemestaruuskilpailut, Helsinki 2.-3.4.2016
10-12v Halla kategoria 4
10-12v Usva kategoria 4
10-12v Kaste kategoria 6
SM12-14v Team Loiste 5,3 3,3 7,9 yht 16,50 sija 3. PRONSSIA
K12-14v Loiste kategoria 5
K12-14v Tuike kategoria 5
SM 14-16v Team Tapiola TV 5.15 AV 2.95 EXE 7.4 = 15,50 sija 3. PRONSSIA
K14-16v Kipinä TV 3,83, AV 2,85, EXE 6,95 = 13,83
K16-20v Ruoste Jr TV 3,6 AV 3,467 EXE 7,2 = 14,267
Challenge Cup-karsinta, Jyväskylä 3.4.2016
SM14-16v Team Tapiola TV 5,1 AV 3,0 EXE 8,45 = 16,55, sija 5.
Etelä-Suomen alueellinen STARA-tapahtuma, Tikkurila 16.4.2016
STARA Hohde M kirjallinen arviointi
STARA Hohde J kirjallinen arviointi
STARA Hohde K kirjallinen arviointi
STARA Viima M kirjallinen arviointi
STARA Viima 08 kirjallinen arviointi
STARA Viima 09 kirjallinen arviointi
TUL:n mestaruuskilpailut, Turku 23.-24.4.2016
SM 12-14v Team Loiste
Alkukilpailu 5,3 7,75 2,9 = 15,95
Loppukilpailu 5,15 8,1 2,8 =16,05 yht 32,00 sija 7.
SM 14-16v Team Tapiola
alkukilpailu 5,4 7,55 2,933 = 15,883
loppukilpailu 5,167 8,15 2,867 = 16,184 yht 32,067 sija 1. KULTAA
K16-20v Ruoste Jr 3,77 7,7 2,45 13,883 sija 9.
Hyvinkää cup, Hyvinkää 23.-24.3.2016
8-10v Hohde M kat 1 +0,2 bonus "hyvä liikunnallinen taito" PALKITTIIN
8-10v Hohde J kat 4.
10-12v Halla kat 3.
10-12v Usva kat 3.
10-12v Kaste kat 8
K12-14v Loiste kat 2. 4,35 3,80 8,10 = 16,25
K12-14v Tuike kat 5.
K14-16v Kipinä 2,95 2,15 6,75 = 11,85
International Tournament, Barcelona Espanja 5.5.-7.5.2016
SM 12-14v Team Loiste
AK TV 5,3 AV 3,15 EXE 8,35 = 16,80
LK TV 5,6 AV 3,05 EXE 8,8 = 17,45 yht 34,35
SM 14-16v Team Tapiola
AK TV 4,95 AV 3,0 EXE 8,35 = 16,30
LK TV 4,7 AV 3,15 EXE 8,4 = 16,25 yht 32.55 Hopeaa
STARA-tapahtuma, 8-10v 10-12v. Kerava 7.5.2016
8-10v Hohde M, kategoria 1, & kunniamaininta: "tyttöjen taitotaso on hyvällä tasolla, ohjelma on koregrafioitu tyylikkäästi ja tytöt esittävät ohjelman iloisesti ja luontevasti esiintyen"
8-10v Hohde J, kategoria 4.
STARA-Tapahtuma, Vantaa 7.5.2016
STARA Hohde K, kirjallinen arviointi
Yli 14v SM-kilpailut & Kilpasarjan mestaruuskilpailut, Vantaa 14.-15.5.2016
SM14-16v Team Tapiola
AK TV 5,05 AV 3,05 EXE 8,4= 16,5
LK TV 4,95 AV 2,9 EXE 8,35 16,2 sija 5.
K16-20v Ruoste Jr TV 4,35 AV 3,55 EXE 8,15 = 16,05 sija 10.
12-14v SM-kilpailut & Kilpasarjan mestaruuskilpailut, Tampere 21.-22.5.2016
SM12-14v Team Loiste
AK TV 5,5 AV 3,15 EXE 8,25 = 16,90
LK TV 5,5 AV 3,55 EXE 8,40 = 17,45 yht 34,35 sija 4.
K12-14v Loiste kategoria 4.
K12-14v Tuike kategoria 5.
Voimistelupäivät, Espoo 10.-12.6.2016
10-12v Halla, kategoria 3
10-12v Usva, kategoria 4
10-12v Kaste, kategoria 6
RV 1lk Halla & Hohde M
STARA Viima M