Tuntiohjelma syksy 2022

Syyskausi alkaa 22.8.2022.

Yksittäisille tunneille ei tarvitse ilmoittautua erikseen Pilatesta lukuunottamatta. Seniorijumppa sisältyy rajattomaan kausimaksuun, mutta jos käyt pelkästään seniorijumppaan, ilmoittaudu Hoikassa Seniorijumppa-ryhmään.

Huom. LouhenNaisten harjoitusajat löytyvät jatkossa Valmennusryhmien alta Tanssillisen voimistelun sivulta.

Hinnat syksy 2022

Syyskauden ilmoittautuminen

  • Vanhojen jäsenten ennakkoilmoittautuminen alkaa tiistaina 10.5. klo 9.00 ilmoittautumispalvelu Hoikan kautta ja päättyy ma 23.5. klo 12.00 
  • Uusia jäseniä otetaan mukaan ti 24.5. klo 9.00 alkaen. 

SYYSKAUSI 2022 


MAANANTAI

Core + liikkuvuus
MA 17.30-18.30
Kaisa Tiira-Vahala
Mankkaan koulu
Kuntojumppa
MA 17.30-18.30
Heidi Viitamäki
Westendinpuiston koulu
Body
MA 19.30-20.30
Tarja Ketola
Kilonpuiston koulu
DanceMix
MA 17.30-18.30
Rani Saarinen
Tapiolan koulu
peilisali
Yin-jooga
MA 18.45-20.00
Johannes Saarinen
Tapiolan koulu
peilisali
Tanssillinen voimistelu
edistyneet
MA 18.30-19.30
Virve Jokinen

Uusikummun koulu



TIISTAI

Seniorijumppa
TI 11.00-12.00
Eliisa Laamanen
Haukilahden 
monitoimitalo
Lavis
TI 17.00-18.00
Pauliina Varjonen
Mankkaan koulu
Keppijumppa
TI 18.00-19.00
Pauliina Varjonen
Mankkaan koulu

Circuit
TI 19.00-20.00


Mankkaan koulu
Barre
TI 19.00-20.00
Joanna Mauno
Pohjois-Tapiolan koulu
Lihaskuntotreeni
TI 19.00-20.00
Tarja Ketola
Toppelundin koulu


KESKIVIIKKO

Kuntojumppa
KE 17.30-18.30
Heidi Viitamäki
Mankkaanpuron koulu
Kahvakuula
KE 18.30-19.30
Heidi Viitamäki
Mankkaanpuron koulu
Salsa
KE 18.30-19.30
Maija Pelttari
Toppelundin koulu
LatinDanceMix
KE 19.30-20.30
Maija Pelttari
Toppelundin koulu
Pilates perutaso*
KE 19.00-20.00
Tiina Nordgren
Vindängenin koulu
Tapiola
Pilates keski-jatkotaso*
KE 20.00-21.00
Tiina Nordgren
Vindängenin koulu
Tapiola


TORSTAI

Niska-selkä
TO 17.00-18.00
Sari Koivumäki
Pohjois-Tapiolan koulu
Lihaskuntotreeni
TO 18.00-19.00
Sari Koivumäki
Pohjois-Tapiolan koulu
Jooga
TO 19.00-20.15
Kirsi Kankaanpää
Pohjois-Tapiolan koulu
DanceMix + Core
TO 18.30-19.30
Joanna Gefwert
Vindängenin koulu
Tapiola
Flamenco
TO 19.30-20.30
Joanna Gefwert
Vindängenin koulu
Tapiola
Tanssillinen Voimistelu
TO 19.00-20.00
Virve Jokinen
Tapiolan koulu
peilisali


PERJANTAI

Lihaskuntotreeni
PE 17.00-18.00
Mirka Saaristola
Pohjois-Tapiolan koulu


LAUANTAI

Pilates alkeis-perustaso*
LA 12.00-13.00
Tiina Nordgren
Pohjois-Tapiolan koulu
Pilates keskitaso*
LA 13.00-14.00
Tiina Nordgren
Pohjois-Tapiolan koulu


SUNNUNTAI

Sunnuntaijumppa
SU 17.00-18.00
Vaihtuva ohjaaja
Mankkaan koulu

*Tunnille erillisilmoittautuminen