Tuntiohjelma kevät 2023

Kevätkauden 2023 ilmoittautuminen

  • Aikuisten ryhmäliikunnan ilmoittautuminen aukeaa torstaina 1.12.2022 klo 9.00
  • Pilates tunneille on ennakkoilmoittautuminen 1.12.-8.12.2022, jolloin vain syksyllä mukana olleet voivat ilmoittautua samaan ryhmään, jossa ovat syksyllä olleet. Maanantaina 12.12.2022 klo 12.00 ilmoittautuminen aukeaa uudestaan kaikille.

Yksittäisille tunneille ei tarvitse ilmoittautua erikseen Pilatesta lukuunottamatta. Seniorijumppa sisältyy rajattomaan kausimaksuun, mutta jos käyt pelkästään seniorijumpassa, ilmoittaudu Seniorijumppa-ryhmään.

Kevätkausi alkaa 9.1.2023

Tunteja ei pidetä:

  • Talvilomalla ma-pe 20.-24.2.
  • Pääsiäisenä to-ma 6.-10.4.
  • Vappuna su-ma 30.4.-1.5.

Kevätkausi päättyy seuraavilla kouluilla pe 5.5.:
- Kilonpuiston koulu
- Taavinkylän koulu
- Westendinpuiston koulu
- Vindängens skola

Kevätkausi päättyy seuraavilla kouluilla su 14.5.:
- Haukilahden monitoimitalo
- Mankkaan koulu
- Mankkanpuron koulu
- Niittykummun koulu
- Pohjois-Tapiolan koulu
- Tapiolan koulu
- Toppelundin koulu

Muutokset mahdollisia

KEVÄTKAUSI 2023


MAANANTAI

Core + liikkuvuus
MA 17.30-18.30
Kaisa Tiira-Vahala
Mankkaan koulu
Kuntojumppa
MA 17.30-18.30
Heidi Viitamäki
Westendinpuiston koulu
Body
MA 19.30-20.30
Tarja Ketola
Kilonpuiston koulu
DanceMix
MA 17.30-18.30
Rani Saarinen
Tapiolan koulu
peilisali
Yin-jooga
MA 18.45-20.00
Johannes Saarinen
Tapiolan koulu
peilisali
Tanssillinen voimistelu
edistyneet
MA 18.30-19.30
Virve Jokinen
Niittykummun koulu


TIISTAI

Seniorijumppa
TI 11.00-12.00
Eliisa Laamanen
Haukilahden 
monitoimitalo
Lavis
TI 17.00-18.00
Pauliina Happonen
Mankkaan koulu
Keppijumppa
TI 18.00-19.00
Pauliina Happonen
Mankkaan koulu
Circuit
TI 19.00-20.00
Mia Melin
Mankkaan koulu
Barre
TI 19.00-20.00
Joanna Mauno
Pohjois-Tapiolan koulu
Lihaskuntotreeni
TI 19.00-20.00
Tarja Ketola
Toppelundin koulu


KESKIVIIKKO

Kuntojumppa
KE 17.30-18.30
Heidi Viitamäki
Mankkaanpuron koulu
Kahvakuula
KE 18.30-19.30
Heidi Viitamäki
Mankkaanpuron koulu
Salsa
KE 18.30-19.30
Maija Pelttari
Toppelundin koulu
LatinDanceMix
KE 19.30-20.30
Maija Pelttari
Toppelundin koulu
Pilates perutaso*
KE 19.00-20.00
Tiina Nordgren
Vindängenin koulu
Tapiola
Pilates keski-jatkotaso*
KE 20.00-21.00
Tiina Nordgren
Vindängenin koulu
Tapiola


TORSTAI

Seniorijumppa
TO 11.00-12.00
Rani Saarinen
Haukilahden 
monitoimitalo
Niska-selkä
TO 17.00-18.00
Sari Koivumäki
Pohjois-Tapiolan koulu
Lihaskuntotreeni
TO 18.00-19.00
Sari Koivumäki
Pohjois-Tapiolan koulu
Jooga
TO 19.00-20.15
Kirsi Kankaanpää
Pohjois-Tapiolan koulu
DanceMix + Core
TO 18.30-19.30
Joanna Gefwert
Vindängenin koulu
Tapiola
Flamenco
TO 19.30-20.30
Joanna Gefwert
Vindängenin koulu
Tapiola
Tanssillinen Voimistelu
TO 18.45-19.45
Virve Jokinen
Tapiolan koulu
peilisali


PERJANTAI

Lihaskuntotreeni
PE 17.00-18.00
Mirka Saaristola
Pohjois-Tapiolan koulu


LAUANTAI

Pilates alkeis-perustaso*
LA 12.00-13.00
Tiina Nordgren
Pohjois-Tapiolan koulu
Pilates keskitaso*
LA 13.00-14.00
Tiina Nordgren
Pohjois-Tapiolan koulu


SUNNUNTAI

Niska-selkä
SU 17.00-18.00
Mari Sarekoski

Mankkaan koulu


*Tunnille erillisilmoittautuminen