Ryhmäliikunnan tuntiohjelma 7.3.-15.5.2022

Loppukevään rajaton kausimaksu nyt vain 50 € ! Rajattomalla kausimaksulla jumppaat niin paljon kuin haluat! 

Kaikki tuntimuutokset ja peruutukset löydät täältä.

Kausi loppuu iltavalvojakouluilla (Kilonpuisto, Niittykumpu, Taavinkylä, Westendinpuisto, Vindängen) pe 6.5. ja omavalvontakouluilla su 15.5. Huomioi kuitenkin seuraavat poikkeukset:

  • Mankkaanpuron koulu menee kiinni jo alkaen 9.5. -> 11.5. tunti pidetään ulkona

Tuntiohjelma viimeiselle viikolle 9.-15.5. löytyy rullaamalla tämän sivun alas. Viimeisen viikon tuntiohjelmassa ei mukana enää kouluja, jotka menevät kiiinni jo 6.5. tai joissa on muita poikkeuksia.

Olemme lisäksi saaneet osalle kouluista pidennystä kevätkaudelle viikoille 20 ja 21 korvauksena alkuvuoden koronarajoituksille. Viikkojen 20 ja 21 tuntiohjelman löydät täältä.

KEVÄTKAUSI 2022 viikko 19
9.5.-15.5.2022


MAANANTAI 9.5.

DanceMix
MA 17.30-18.30
Rani Saarinen
Tapiolan koulu
peilisali
Yin-jooga
MA 18.45-20.00
Johannes Saarinen
Tapiolan koulu
peilisali
Tanssillinen voimistelu
edistyneet
MA 18.30-19.30
Virve Jokinen

Espoon kristillinen koulu


LouhenNaiset*
MA 19:30-21:00
Virve Jokinen

Espoon kristillinen koulu



TIISTAI 10.5.

Seniorijumppa
TI 13.00-14.00
Eliisa Laamanen
Haukilahden 
monitoimitalo
Keppijumppa
TI 17.00-18.00
Anni Hujala
Mankkaan koulu
Lavis
TI 18.00-19.00
Pauliina Varjonen
Mankkaan koulu
Circuit
TI 19.00-20.30
Pauliina Varjonen

Mankkaan koulu

1/2 salia

LatinDanceMix
TI 19.00-20.00
Tseyang Sillanpää

Mankkaan koulu

1/2 salia

Lihaskuntojumppa
TI 19.00-20.00
Tarja Ketola
Toppelundin koulu


KESKIVIIKKO 11.5.

Kuntojumppa
KE 17.30-18.30
Heidi Viitamäki
Mankkaanpuron koulun piha
ULKONA
Kahvakuula
KE 18.30-19.30
Heidi Viitamäki
Mankkaanpuron koulun piha
ULKONA
Salsa
KE 19.30-20.30
Maija Pelttari
Haukilahden koulu
Toiminnallinen lihaskunto
KE 19.30-20.30
Tarja Ketola
Toppelundin koulu


TORSTAI 12.5.

Barre
TO 18.00-19.00
Joanna Mauno
Tapiolan koulu
peilisali
Tanssillinen Voimistelu
TO 19.00-20.00
Virve Jokinen
Tapiolan koulu
peilisali
LouhenNaiset*
TO 20.00-21.00
Virve Jokinen
Tapiolan koulu
peilisali


PERJANTAI 13.5.

Niska-selkä
PE 18.00-19.00
Mari Sarekoski
Perkkaanpuiston koulu
Lihaskuntojumppa
PE 18.30-19.30
Mirka Saaristola
Tapiolan koulu
iso sali


LAUANTAI 14.5.

Pilates alkeis-perustaso*
LA 12.00-13.00
Tiina Nordgren
Mankkaan koulu
Pilates keskitaso*
LA 13.00-14.00
Tiina Nordgren
Mankkaan koulu


SUNNUNTAI 15.5.

Sunnuntaijumppa
SU 15.30-16.30
Vaihtuva ohjaaja
Mankkaan koulu

*Tunnille erillisilmoittautuminen