Kevät 2022 Tuntiohjelma

Ilmoittautuminen kevään tunneille alkaa to 25.11. klo 9.00.

Pilates-tunneille on ennakkoilmoittautuminen syksyllä mukana olleille 25.11.-6.12. Uusia osallistujia otetaan mukaan 8.12. klo 9.00 alkaen. 

Kevätkausi alkaa 10.1.2022. Kausi loppuu valvontakouluilla pe 6.5. ja omavalvontakouluilla su 15.5.

KEVÄTKAUSI 2022


MAANANTAI

Sport Cocktail 
MA 17.30-18.30 
Heidi Viitamäki
Westendinpuiston koulu 
LatinDanceMix
MA 17.30-18.30
Tarja Ketola
Ruusutorpan koulu
Body välineillä
MA 18.30-19.30
Mari Sarekoski
Kilonpuiston koulu
Core + liikkuvuus
MA 19.30-20.30
Mari Sarekoski
Kilonpuiston koulu
DanceMix
MA 17.30-18.30
Rani Saarinen
Tapiolan koulu
peilisali
Asahi
MA 18.45-19.45
Johannes Saarinen
Tapiolan koulu
peilisali
Yin-jooga
MA 19.45-21.00
Johannes Saarinen
Tapiolan koulu
peilisali
Tanssillinen voimistelu
edistyneet
MA 18.30-19.30
Virve Jokinen
Espoon kristillinen koulu
LouhenNaiset*
MA 19:30-21:00
Virve Jokinen
Espoon kristillinen koulu


TIISTAI

Seniorijumppa
TI 13.00-14.00
Eliisa Laamanen
Haukilahden 
monitoimitalo
Keppijumppa
TI 17.00-18.00
Anni Hujala
Mankkaan koulu
Lavis
TI 18.00-19.00
Pauliina Varjonen
Mankkaan koulu
Circuit
TI 19.00-20.30
Pauliina Varjonen
Mankkaan koulu
LatinDanceMix
TI 19.30-20.30
Tseyang Sillanpää
Mankkaanpuron koulu
Body
TI 19.00-20.00
Mari Sarekoski
Perkkaanpuiston koulu
Lihaskuntojumppa
TI 19.00-20.00
Linda Huttunen
Toppelundin koulu
Kehonhuolto
TI 20.00-20.45
Linda Huttunen
Toppelundin koulu


KESKIVIIKKO

Ulkojumppa
KE 17.30-18.30
Johannes Saarinen
Tapiolan koulun 
sisäpiha
Cardio 30min + 
venyttelyt 30min
KE 17.45-18.45
Kaisa Tiira-Vahala
Taavinkylän koulu
Kuntojumppa
KE 17.30-18.30
Heidi Viitamäki
Mankkaanpuron koulu
Kahvakuula
KE 18.30-19.30
Heidi Viitamäki
Mankkaanpuron koulu
Salsa
KE 19.30-20.30
Maija Pelttari
Haukilahden koulu
Pilates perutaso*
KE 19.00-20.00
Tiina Nordgren
Vindängenin koulu
Tapiola
Pilates keski-jatkotaso*
KE 20.00-21.00
Tiina Nordgren
Vindängenin koulu
Tapiola
Toiminnallinen lihaskunto
KE 19.30-20.30
Tarja Ketola
Toppelundin koulu


TORSTAI

Barre
TO 18.00-19.00
Joanna Mauno
Tapiolan koulu
peilisali
Tanssillinen Voimistelu
TO 19.00-20.00
Virve Jokinen
Tapiolan koulu
peilisali
LouhenNaiset*
TO 20.00-21.00
Virve Jokinen
Tapiolan koulu
peilisali
DanceMix + Core
TO 17.00-18.00
Joanna Gefwert
Niittykummun koulu
yläsali
Flamenco
TO 18.00-19.00
Joanna Gefwert
Niittykummun koulu
yläsali
Jooga
TO 18.30-19.45
Kirsi Kankaanpää
Vindängenin koulu
Tapiola
Tehotreeni
TO 18.30-19.30
Eliisa Laamanen
Toppelundin koulu
Toiminnallinen lihaskunto
TO 19.00-19.45
Sari Koivumäki
Mankkaanpuron koulu
Core + kehonhuolto
TO 19.45-20.30
Sari Koivumäki
Mankkaanpuron koulu


PERJANTAI

Seniorijumppa
PE 11.00-12.00
Eliisa Laamanen
Ahertajantien sali
Niska-selkä
PE 18.00-19.00
Mari Sarekoski
Perkkaanpuiston koulu
Lihaskuntojumppa
PE 18.30-19.30
Mirka Saaristola
Tapiolan koulu
iso sali


LAUANTAI

Lauantaijumppa
La 11.30-12.30
Vaihtuva ohjaaja
Tapiolan koulu
peilisali
Pilates alkeis-perustaso*
LA 12.00-13.00
Tiina Nordgren
Mankkaan koulu
Pilates keskitaso*
LA 13.00-14.00
Tiina Nordgren
Mankkaan koulu


SUNNUNTAI

Sunnuntaijumppa
SU 10.00-11.00
Vaihtuva ohjaaja
Mankkaan koulu
Sunnuntaijumppa
SU 15.30-16.30
Vaihtuva ohjaaja
Mankkaan koulu

*Tunnille erillisilmoittautuminen