Intra|Hallitus

Aikuisten tuntiohjelma KEVÄT 2021

KEVÄTKAUSI 11.1.-9.5.2021

 

Ilmoittautumisohjeet
Osta jumppaoikeus tästä

 

 
M A A N A N T A I   
Keppijumppa17.30-18.30

Mankkaan koulu,

 Pauliina Varjonen /
 Heidi Viitamäki

Body+venyttelyt

19.30-21.00Kilon koulu Mari Sarekoski
DanceMix
 
17.00-17.50

Tapiolan koulu,
alkukausi sisällä

 Rani Saarinen
FlowGymnastics (edistyneet) 
 
18.00-19.00Tapiolan koulu  Virve Jokinen

TanVo-kilparyhmät*

19.00-21.00Tapiolan koulu  Virve Jokinen

 Yin-jooga

20.00-21.00Toppelundin koulu
 Johannes Saarinen
 *erillisilmoittautuminen
T I I S T A I   
Asahi-aamujumppa9.30-10.30 Johannes Saarinen
Circuit training18.15-19.30

Mankkaan koulu

Heidi Viitamäki
Lihaskuntojumppa17.00-17.50Toppelundin kouluLinda Huttunen
Kehonhuolto18.10-19.00Toppelundin kouluLinda Huttunen

Jooga

19.00-20.30Kilon kouluKirsi Kankaanpää

Ulkotreeni

17.30-18.30

Mankkaanpuron koulu,
ulkona sään salliessa

Tarja Ketola

Latin DanceMix

18.30-19.30Niittykummun koulu,
iso sali
Tseyang Sillanpää
Pilates perustaso*18.00-18.55Ahertajantie 6 C, Tapiola
isompi sali 
Tiina Nordgren
Pilates keski-jatkotaso*19.00-19.55Ahertajantie 6 C, Tapiola
isompi sali
Tiina Nordgren
K E S K I V I I K K O   
Liikkuvuus + kehonhuolto
16.00-16.50Mankkaan kouluAnni Hujala
Lavis®18.10-19.00Mankkaan kouluPauliina Varjonen
Salsa19.10-20.10Toppelundin kouluMaija Pelttari
Ulkotreeni17.30-18.30Mankkaanpuron koulu,
aina ulkona

Heidi Viitamäki

Kahvakuula18.40-19.30Mankkaanpuron koulu,Heidi Viitamäki
 

Tanssitunti ja lihaskuntojumppa
vuorottelevat

19.30-20.30Kilon kouluJasmiini Peuramäki / Anni Hujala

 

   
T O R S T A I   

 

 

 

 

Kehonhuolto 
 
17.00-17.50

Tapiolan koulu,
ulkona sään salliessa

Rani Saarinen
Lihaskuntojumppa
 
18.00-18.50

Tapiolan koulu,
aina ulkona

Rani Saarinen
FlowGymnastics (perustunti) 
 
19.00-20.00

Tapiolan koulu

Virve Jokinen
    

Rumbita Fiesta

17.00-17.50

Niittykummun koulu,
pieni sali

Joanna Gefwert

Flamenco

18.00-18.50Niittykummun koulu,
pieni sali
Joanna Gefwert
Zumba®19.00-19.50Mankkaanpuron koulu,
aina ulkona
Tuuli Viri
  
 
 
Lihaskuntojumppa     19.10-20.00Toppelundin koulu Tarja Ketola
 P E R J A N T A I   
 Seniorijumppa11.00-12.00Ahertajantie 6 C
kanveesisali
Eliisa Laamanen
Niska-selkä17.00-17.50 Perkkaanpuiston kouluMari Sarekoski
Core + liikkuvuus18.00-19.00Perkkaanpuiston kouluMari Sarekoski

Lihaskuntojumppa

19.00-20.00Kilon kouluMirka Saaristola 
    
L A U A N T A I
Vaihtuvan teeman tunti 
 
10.30-11.20

Tapiolan koulu,
mahdollisesti ulkona

Vaihtuva ohjaaja

Pilates alkeet*

 

Pilates perus-/keskitaso*

11.30-12.20

 

12.30-13.20

Tapiolan koulu

 

Tapiolan koulu

Tiina Nordgren

 

Tiina Nordgren

*erillisilmoittautuminen    
S U N N U N T A I 
Vaihtuvan teeman tunti10.30-11.30

Mankkaan koulu

Vaihtuva ohjaaja
Vaihtuvan teeman tunti17.00-18.00Mankkaan kouluVaihtuva ohjaaja
    

                                               Pidätämme oikeuden muutoksiin!

 Kaikilla tähdellä merkityille tunneille tulee ilmoittautua erikseen! Osallistuminen ei sisälly 5/10/15 x jumppalippuihin tai rajattomaan jumppaoikeuteen.