Intra|Hallitus

Kilpailukausi jatkuu Vantaalla

22.3.2013

Team Tapiola
Team Lumi
Loiste

Kilpailukausi jatkuu Vantaalla

 

Joukkuevoimistelun kilpailukausi saa jatkoa Vantaalla lauantaina 23.3.2013 kun Energia Areenalla kilpaillaan Junioreiden maajoukkuekarsinta, Juniori Cup I, Senioreiden Suomen Cup I, tyttöjen Alpen Cup sekä lasten Vivin Tähtiasema.

Team Tapiola avaa suomen kisojen kilpailukautensa ja osallistuu yli 16 vuotiaiden Suomen Cup kilpailuun.

Loiste sekä Team Lumi vuorostaan kilpailevat Alpen Cupissa 10-12v ja 12-14v sarjoissa.

Vivin Tähtiasemalla kauden avaa asemajoukkueet Halla sekä Kaste.

 

Tervetuloa Vantaalle kannustamaan joukkueet huippusuorituksiin.

Jos et pääse paikalle niin online tuloksia kilpailuista voit seurata tästä

 

 SUOMEN CUP I TVAVEXETOT
1OVO Team OVO     5.80     3.65     9.5018.95
2Minetit TV     5.50     3.50     9.0518.05
3Sanix TuPy     5.50     3.30     8.9017.70
4Sirius JNV     5.45     3.40     8.7517.60
5OVO Akatemia     5.35     3.15     9.0517.55
6Gloria PNV     5.50     3.30     8.6017.40
7OVO Akatemia Magneetit     4.95     2.85     8.5016.30
8Team Tapiola TapVo     4.75     2.70     7.9515.40
9Finett JäV     4.75     2.65     7.9515.35
10Flex TuJy     5.05     2.45     7.2514.75
11Pegasos KoKi     3.95     2.15     7.0513.15

12

 

 

 

Sole JNV

 

 

 

     3.65

 

 

 

     2.15

 

 

 

     6.35

 

 

 

12.15

 

 

 

 ALPEN CUP 12–14 TVAVEXETOT
1Alexa S TapE     5.70
 
     3.20     8.30     17.20
2Varietee ScV     5.40
 
     3.20     8.60     17.20
3Mimosa PNV     5.80     2.95     8.05     16.80
4Taika TV     5.75     2.80     7.90     16.45
5Daaliat TTNV     5.50     2.70     7.50     15.70
6Sitrit VaaKu     5.45
 
     2.90     7.10     15.45
7Titaanit2000 OVO     5.20     2.45     7.45     15.10
8Team Lumi Sade TapVo     5.15     2.70     7.20     15.05
9Team Smaragdit Elise     5.05     2.30     7.65     15.00
10Team Lumi Kide TapVo     4.90     2.55     7.10     14.55
11Kolibrit Celeste TNV     5.30     2.00     6.80     14.10
12Team Vantaa Irena VVS     4.90     2.50     6.35     13.75
13Titaanit2001 OVO     5.05     2.25     6.35     13.65
14Aquila VVS     5.10     2.10     6.35     13.55
15Lumitähdet FNV     5.00     2.10     6.30     13.40
16Felidae NV     5.00     2.25     6.10     13.35
17Starlit Shine TuUL     5.15     2.20     5.90     13.25
18Dianna PNV     4.80     2.40     5.95     13.15
19Rosat LaTy           5.30     1.95     5.70     12.95
20Nemesia SVO     4.55     1.95     6.30     12.80
21Alexa V TapE      PERUNUT