Intra|Hallitus

Joukkuevoimistelun SM-mitaleista kilpailtiin viikonloppuna Tampereella

14.6.2021

Gloria Kuva Susanna Hiljander
Gloria SM-kilpailuissa

Joukkuevoimistelun Suomen mestaruudet ratkottiin viikonloppuna Tampereella.

Tapiolan Voimistelijoiden oma juniorijoukkue Team Tapiola jr sijoittui nuorten sarjassa lopputuloksissa sijalle yhdeksän.

Junioreiden seurayhteistyöjoukkueemme (Attitude Sports, Elise, Pakilan Voimistelijat, Tapiolan Voimistelijat) Gloria jr saavutti puolestaan sijan seitsemän.

Senioreiden seurayhteistyöjoukkueemme Gloria (Attitude Sports, Elise, Pakilan Voimistelijat, Tapiolan Voimistelijat) ylsi sijalle kolme eli joukkue sai pronssiset mitalit kaulaan.

Paljon onnea Glorialle mitalista!

Naisten sarja lopulliset tulokset:

  1. OVO Team – Olarin Voimistelijat 19,400+19,400 =38,800
  2. Minetit - Tampereen Sisu 19,400+19,400= 38,800
  3. Gloria – Attitude Sports, Elise, Pakilan Voimistelijat, Tapiolan Voimistelijat 18,900+37,950
  4. Sanix Valens – Lahjan Tytöt 18,450+18,500=36,950
  5. Illusion – Tanssi- ja Voimisteluseura Illusion 17,650+17,600= 35,250
  6. Team Freyat – Hyvinkään Voimistelu ja Liikunta, Järvenpään Voimistelijat, Mäntsälän Voimistelijat 16,700+16,750=33,450

Nuorten sarja lopulliset tulokset:

  1. Minetit Junior – Tampereen Sisu 37,900
  2. Ovo Junior Team – Olarin Voimistelijat 37,550
  3. Elite Junior – Sport Club Vantaa 36,600
  4. Sanix Valens Junior – Lahjan Tytöt 36,250
  5. Team Vantaa Junior – Vantaan Voimisteluseura 34,850
  6. Lumo – Jyväskylän Naisvoimistelijat 34,650
  7. Gloria Jr – Attitude Sports, Elise, Pakilan Voimistelijat, Tapiolan Voimistelijat 34,100
  8. Team Ionit – Olarin Voimistelijat 33,750
  9. Team Tapiola Jr – Tapiolan Voimistelijat 33,500
  10. Kotka Junior Team – Voimisteluseura Kotka Sport 32,450
  11. Illusion Junior – Tanssi- ja Voimisteluseura Illusion 15,950
  12. SV Sestra Junior – Lahjan Tytöt 15,600
  13. Axoria – Tapanilan Erä voimistelujaosto 15,150
  14. Ionit 06 – Olarin Voimistelijat 14,900
  15. Royal Team – COCO Sport 14,300
  16. Fiona – Tampereen Työväen Naisvoimistelijat 13,650
  17. SV Valor – Lahjan Tytöt 13,550
  18. Lumo Nova – Jyväskylän Naisvoimistelijat 12,700