kevät 2017
Miss Valentine, 9.2.2017 Tarto, Viro
SM 14-16v Team Loiste, juniors TV 4,65 AV 2,4 EXE 7,85 = 14,90
OVO-Cup, Kisakallio 4.-5.3.2017
SM12-14v Team Halla TV 4,75 AV 2,35 EXE 6,10 = 13,20 sija 13.
SM14-16v Team Loiste
AK TV 5,2 AV 2,65 EXE 7,50 = 15,35
LK TV 4,83 AV 2,70 EXE 7,95 =15,48 sija 6.
Mustan Kissan Cup, Juniori Cup, Suomen Cup, Mäntsälä 11.-12.3.2017
SM yli 16v Team Tapiola TV 4,60 AV 2,633 EXE 7,95 = 15,183 sija 7.
SM14-16v Team Loiste TV 4,65 AV 2,80 EXE 8,05 = 15,50 sija 4.
K yli 18v Ruoste Jr TV 4,00 AV 3,067 EXE 7,10 = 14,167 sija 3. PRONSSIA
Lovent Cup, Vantaa 18.3.2017
STARA Viima KH, kirjallinen arvio
Sunborn Cup, Salo 19.3.2017
10-12v Team Hohde kategoria 1. pisteet 17,33 sija 1. KULTAA
+ bonus 0,1 Taito-osat vastaavat joukkueen taitotasoa
+ bonus 0,2 Kaikki taito-osat on suoritettu yhtenäisesti ja erinomaisesti
Lovent Cup, Vantaa 18.-19.3.2017
STARA Viima KH kirjallinen arvostelu
Kaupunki Cup, Jyväskylä 26.3.2017
H12-14v Kaste ktegoria 4. sija 3. PRONSSIA
K14-16v Tuike TV 2,867 AV 2,433 EXE 5,650 =10,95 sija 10./14.
K yli 18v Ruoste Jr TV 3,70 AV 3,20 EXE 7,00 = 13,90 sija 5./5.
Vantaa Cup, Vantaa 1.-2.4.2017
10-12v Team Hohde kategoria 1 =16,583 sija 4./28
K12-14v Usva kategoria 3. sijat 6-9
SM12-14v Team Halla TV 5,267 AV 3,00 EXE 6,867 =15,134 sija 5./11.
K14-16v Loiste TV 3,00 AV 2,50 EXE 6,933 =12,433 sija sija 11./14.
Etelä-Suomen aluestara, Espoo 8.4.2017
STARA esivalmennus M Kirjallinen arviointi
STARA Esivalmennus J Kirjallinen arviointi
STARA Viima M Kirjallinen arviointi
STARA Viima J Kirjallinen arviointi
STARA Viima KH Kirjallinen arviointi
STARA Hohde KH Kirjallinen arviointi
STARA Hohde RV Kirjallinen arviointi
Rytmisen Voimistelun 1lk luokkanousukilpailut, Helsinki 8.-9.4.2017
RV Hees Peppilotta kategoria 1. pisteet 10,600 Sija 3 PRONSSIA
RV Leivo Linda kategoria 1. pisteet 10,350 sija 8.
RV Suutari Liisa kategoria 1. pisteet 10,350 sija 8.
RV Horttanainen Saara kategoria 1 pisteet 9,850 sija 31.
RV Gröhn Henni kategoria 1 pisteet 9,750 sija 35.
RV Londen Emilia kategoria 1 pisteet 9,600 sija 45.
RV Karvonen Niina kategoria 1. pisteet 9,550 sija 46.
RV Blom Melina kategoria 2.
RV Huida Essi kategoria 2.
Attitude Cup, Vantaa 9.4.2017
10-12v Hohde kategoria 3. sijat 7-9/19
H12-14v Kaste kategoria 2. (15,867) sija 1./21 KULTAA
K14-16v Tuike =12,833 sija 8/8
K14-16v Loiste sija =14,767 sija 4/8
K yli 18v Ruoste Jr =12,916 sija 3./3 PRONSSIA
Easter Cup, Greve Tanska 14.-15.4.2017
prejuniors Team Halla sija 4.
seniors Team Tapiola sija 3. PRONSSIA
Hyvinkää Cup, Hyvinkää 22.-23.4.2017
STARA Viima M kirjallinen arviointi
STARA Viima J kirjallinen arviointi
10-12v Hohde kategoria 3. sija 10-14/39
K12-14v Usva kategoria 6. sija 12-16/35
K14-16v Loiste TV 4,25 AV 2,50 EXE 7,00 =13,75 sija 20/29
SM14-16v Team Loiste TV 5,0 AV 2,8 EXE 8,15 =15,95 sija 2./5 HOPEAA
Rytmisen Voimistelun 2. luokan luokkanousukilpailut, Vantaa 22.-23.4.2017
RV Laura Sinisalo kategoria 1. pisteet 17,333 sija 10.
RV Mustonen Aada kategoria 1, pisteet 17,133 sija 13.
RV Djateau Mandy kategoria 1. pisteet 16,517 sija 21.
RV Leppänen Karoliina kategoria 1. pisteet 15,950 sija 32.
RV Kujala Linnea kategoria 1. pisteet 15,70 sija 37.
RV Kallio Emilia kategoria 1. pisteet 15,683 sija 38.
RV Kauppinen Pihla kategoria 1. pisteet 15,567 sija 44.
RV Usvalampi Nessa Kategoria 1. pisteet 15,567 sija 44.
Maajoukkueen katsastuskilpailu & juniori Cup II, Suomen Cup II, Tampere 29.4.2017
SM14-16v Team Loiste 4,95 2,60 8,05 = 15,60 sija 7. (4 maajoukkuepistettä)
SM yli 16v Team Tapiola
AK 4,65 2,50 7,70 = 14,85 sija 8. (3 maajoukkuepistettä)
LK 4,30 2,60 7,10 = 14,00 yht 28,85 sija 9. (2 maajoukkuepistettä)
Vappustara, Kerava 29.4.2017
STARA Viima J Kirjallinen arviointi
STARA Hohde KH Kirjallinen arviointi
Kalakukko Cup, Leppävirta 6.5.2017
H12-14v Kaste kategoria 4.
K14-16v Tuike TV 13,617 AV 3,667 EXE 7,30 = 13,617 sija 6.
HJM-cup, Mäntsälä 6.-7.5.2017
8-10v Viima M kategoria kategoria 7.
10-12v Team Hohde kategoria kategoria 1. 17,850 sija 2. HOPEAA
10-12v Hohde kategoria 3.
SM12-14v Team Halla TV 4,55 AV 2,90 EXE 7,65 = 15,10 sija 11.
K12-14v Usva kategoria 4.
K14-16v Loiste TV 3,25 AV 2,867 EXE 6,950 = 13,067 sija 15.
K yli 18v Ruoste Jr TV 3.90 AV 2,60 EXE 7,05 = 13,55 sija 7.
SM-kilpailut, Jyväskylä 12.-14.5.2017
SM12-14v Team Halla TV 5,05 AV 2,55 EXE 7,85 = 15,45
SM14-16v Team Loiste
AK TV 5,0 AV 2,55 EXE 7,85 = 15,40
LK TV 5,05 AV 2,65 EXE 8,05 = 15,75 YHT 31,15 sija 7.
SM yli 16v Team Tapiola TV 4,70 AV 2,50 EXE 7,95 = 15,15 sija 9.
Maajoukkueen valintakilpailujen pisteet
SM14-16v Team Loiste 4 + 6 + 4,5 = 14,5 pistettä Kokonaiskilpailun sija 7.
SM yli 16v Team Tapiola 3 + 2 + 3 =8 pistettä Kokonaiskilpailun sija 9.
Kilpasarjojen yli 14v mestaruuskilpailut, Valkeakoski 20.-21.5.2017
K14-16v Tuike TV 3,25 AV 2,30 EXE 5,65 = 11.20 sija 29.
K14-16v Loiste TV 4,10 AV 2,95 EXE 7,05 = 14,10 sija 22.
K yli 18v Ruoste Jr TV 3,85 AV 3,15 EXE 6,76 = 13,75 sija 10.
10-12v mestaruuskilpailut, Helsinki 27.-28.5.2017
10-12v Team Hohde kategoria 1. 16,50 sija 9.
10-12v Hohde kategoria 2. pisteet 15,95 sija 15.
Voimistelupäivät, Jyväskylä 9.-11.6.2017
8-10v Viima M
K12-14v Usva
K12-14v Kaste
RV Team Halla