Intra|Hallitus

kevät 2016

TV=tekninen AV=taiteellinen EXE=suoritus. Lasten sarjoissa joukkueet jaetaan pisteiden perusteella kategorioihin. Kevään 2016 kategoriarajat löydät tästä

Miss Valentine, Tarto Viro 11.-12.2.2016

SM 12-14v Team Loiste TV 5,05 AV 3,15 EXE 7,65 =15,85 sija 10.

 

Challenge Cup-Karsintakilpailu, Tampere 24.2.2016

SM 14-16v Team Tapiola TV 4,9 AV 2,75 EXE 7,85 yht 15,50. sija 5.

 

Mustan Kissan Cup, Mäntsälä 12.-13.3.2016

10-12v Usva, kat 5. (sija 9-13)

SM 12-14v Team Loiste TV 5,35 AV 3,10 EXE 8,00 = 16,45 sija 5.

K14-16v Kipinä TV 3,00 AV 2,45 EXE 7,35 = 12,80 sija 15.

K16-20v Ruoste Jr TV 3,6 AV 2,5 EXE 7,3 = 13,40 sija 11.

 

OVO Cup, Espoo 19.-20.3.2016

10-12v Halla TV 4,05 AV 2,35 EXE 6,70=13,10 sija 15.

 

Sunborn Cup, Salo 19.-20.3.2016

K12-14v Loiste kategoria 5. sijat 11-16

K12-14v Tuike kategoria 6. sijat 17-19

K14-16v Kipinä TV 3,0 AV 3,0 EXE 7,033 = 13,033 sija 16.

 

Easter Cup, Greve Tanska 26.3.2016

SM14-16v Team Tapiola

AK TV 4,05 AV 2,30 EXE 8,25 =14,62

LK TV 4,25 AV 2,15 EXE 7,17 = 13,67 yht 28,19 sija 2. HOPEAA

 

Etelä-Suomen Aluemestaruuskilpailut, Helsinki 2.-3.4.2016

10-12v Halla kategoria 4

10-12v Usva kategoria 4

10-12v Kaste kategoria 6

SM12-14v Team Loiste 5,3 3,3 7,9 yht 16,50 sija 3. PRONSSIA

K12-14v Loiste kategoria 5

K12-14v Tuike kategoria 5

SM 14-16v Team Tapiola  TV 5.15 AV 2.95 EXE 7.4 = 15,50 sija 3. PRONSSIA

K14-16v Kipinä TV 3,83, AV 2,85, EXE 6,95 = 13,83

K16-20v Ruoste Jr TV 3,6 AV 3,467 EXE 7,2 = 14,267

 

Challenge Cup-karsinta, Jyväskylä 3.4.2016

SM14-16v Team Tapiola TV 5,1 AV 3,0 EXE 8,45 = 16,55, sija 5.

 

Etelä-Suomen alueellinen STARA-tapahtuma, Tikkurila 16.4.2016

STARA Hohde M kirjallinen arviointi

STARA Hohde J kirjallinen arviointi

STARA Hohde K kirjallinen arviointi

STARA Viima M kirjallinen arviointi

STARA Viima 08 kirjallinen arviointi

STARA Viima 09 kirjallinen arviointi

 

TUL:n mestaruuskilpailut, Turku 23.-24.4.2016

SM 12-14v Team Loiste

Alkukilpailu 5,3 7,75 2,9 = 15,95

Loppukilpailu 5,15 8,1 2,8 =16,05 yht 32,00 sija 7.

SM 14-16v Team Tapiola

alkukilpailu 5,4 7,55 2,933 = 15,883

loppukilpailu 5,167 8,15 2,867 = 16,184 yht 32,067 sija 1. KULTAA

K16-20v Ruoste Jr 3,77 7,7 2,45 13,883 sija 9.

 

Hyvinkää cup, Hyvinkää 23.-24.3.2016

8-10v Hohde M kat 1 +0,2 bonus "hyvä liikunnallinen taito" PALKITTIIN

8-10v Hohde J kat 4.

10-12v Halla kat 3.

10-12v Usva kat 3.

10-12v Kaste kat 8

K12-14v Loiste kat 2. 4,35 3,80 8,10 = 16,25

K12-14v Tuike kat 5.

K14-16v Kipinä 2,95 2,15 6,75 = 11,85

 

International Tournament, Barcelona Espanja 5.5.-7.5.2016

SM 12-14v Team Loiste

AK TV 5,3 AV 3,15 EXE 8,35 = 16,80

LK TV 5,6 AV 3,05 EXE 8,8 = 17,45  yht 34,35

SM 14-16v Team Tapiola

AK TV 4,95 AV 3,0 EXE 8,35 = 16,30

LK TV 4,7 AV 3,15 EXE 8,4 = 16,25 yht 32.55 Hopeaa

 

STARA-tapahtuma, 8-10v 10-12v. Kerava 7.5.2016

8-10v Hohde M, kategoria 1, & kunniamaininta: "tyttöjen taitotaso on hyvällä tasolla, ohjelma on koregrafioitu tyylikkäästi ja tytöt esittävät ohjelman iloisesti ja luontevasti esiintyen"

8-10v Hohde J, kategoria 4.

 

STARA-Tapahtuma, Vantaa 7.5.2016

STARA Hohde K, kirjallinen arviointi

 

Yli 14v SM-kilpailut & Kilpasarjan mestaruuskilpailut, Vantaa 14.-15.5.2016

SM14-16v Team Tapiola 

AK TV 5,05 AV 3,05 EXE 8,4= 16,5

LK TV 4,95 AV 2,9 EXE 8,35 16,2 sija 5. 

K16-20v Ruoste Jr TV 4,35 AV 3,55  EXE 8,15 = 16,05 sija 10.


12-14v SM-kilpailut & Kilpasarjan mestaruuskilpailut, Tampere 21.-22.5.2016

SM12-14v Team Loiste

AK TV 5,5 AV 3,15 EXE 8,25 = 16,90

LK TV 5,5 AV 3,55 EXE 8,40 = 17,45 yht 34,35 sija 4.

K12-14v Loiste kategoria 4.

K12-14v Tuike kategoria 5.

 

Voimistelupäivät, Espoo 10.-12.6.2016

10-12v Halla, kategoria 3

10-12v Usva, kategoria 4

10-12v Kaste, kategoria 6

RV 1lk Halla & Hohde M

STARA Viima M