Intra|Hallitus

Aikuisten tuntiohjelma kevät 2020

 Kevätkausi 7.1.-10.5.2020. Tästä poikkeavat tunnit on merkattu erikseen.

 

Huom! Tapiolan koulu on kiinni 5.3.-26.3. ylioppilaskirjoitusten takia. Katso tästä korvaavat paikat ja kellonajat tunneillemme sille ajalle! 
Katso muut peruutukset (hiihtoloma, pääsiäinen...) tästä!

M A A N A N T A I   
Keppijumppa17.30-18.30

Mankkaan koulu

Pauliina Varjonen
Body+venyttelyt19.30-21.00Kilon kouluAnnis Ferreira
Lavis-lavatanssijumppa 
HUOM! 5.-26.3. katso tuntisiirto TÄSTÄ
17.30-18.30

Tapiolan koulu 

Tarja Ketola
FlowGymnastics (edistyneet) 
HUOM! 5.-26.3. katso tuntisiirto TÄSTÄ
18.30-19.30Tapiolan koulu Virve Jokinen

LouhenNaiset
TanVo-kilparyhmä* 
HUOM! Tunnille ilmoitettu korvaavat ajat 5.-26.3.

19.30-21.00Tapiolan koulu Virve Jokinen
Yin-jooga20.00-21.00Toppelundin kouluJohannes Saarinen
 *erillisilmoittautuminen
T I I S T A I   
Aamujumppa9.30-10.30AhertajantieRani Saarinen
Circuit training18.00-19.30Mankkaan kouluKaisa Tiira-Vahala 
Barre19.30-20.30Mankkaan kouluJoanna Mauno
Lihaskuntojumppa17.00-18.00Toppelundin kouluLinda Huttunen
Kehonhuolto18.00-19.00Toppelundin kouluLinda Huttunen
Jooga19.00-20.30Kilon kouluKirsi Kankaanpää
Zumba® 19.00-20.00

Mankkaanpuron koulu 

Tuuli Viri
PILATESFUNC20.00-21.00Mankkaanpuron kouluTuuli Viri
K E S K I V I I K K O   
Liikkuvuus + kehonhuolto
UUSI TUNTI
16.00-17.00Mankkaan kouluAnni Hujala
Body18.00-19.00Mankkaan kouluPauliina Varjonen
Pilates keski-jatkotaso*18.15-19.15Vindängens skola (Tapiola)Tiina Nordgren
Pilates perustaso*19.15-20.15Vindängens skola (Tapiola)Tiina Nordgren
Salsa18.30-19.30Toppelundin kouluSanni Räsänen
Lattarit19.30-20.30Toppelundin kouluSanni Räsänen
Kahvakuula18.30-19.30Mankkaanpuron kouluHeidi Viitamäki
Lihaskuntojumppa19.30-20.30Kilon kouluTarja Ketola
*erillisilmoittautuminen   
T O R S T A I   

Aamujumppa

Seniorijumppa

10.00-11.00

11.00-12.00

Tapiola, Ahertajantie 6C 

Tapiola, Ahertajantie 6C 

Eliisa Laamanen

Eliisa Laamanen

Niska-selkä 
HUOM! 5.-26.3. katso tuntisiirto TÄSTÄ
17.00-18.00

Tapiolan koulu

Rani Saarinen
DanceMix 
HUOM! 5.-26.3. katso tuntisiirto TÄSTÄ
18.00-19.00

Tapiolan koulu

Rani Saarinen
FlowGymnastics (perustunti) 
HUOM! 5.-26.3. katso tuntisiirto TÄSTÄ
19.00-20.00

Tapiolan koulu

Virve Jokinen
LouhenNaiset - Gym For Life (esiintymisryhmä)* 
HUOM! Tunnille ilmoitettu korvaavat ajat 5.-26.3.
20.00-21.00

Tapiolan koulu

Virve Jokinen
Kuntojumppa17.30-18.30Toppelundin koulu Heidi Viitamäki
Tehotreeni18.30-19.30Toppelundin koulu  Heidi Viitamäki

Rumbita Fiesta

17.00-18.00

Niittykummun koulu

Joanna Gefwert

Flamenco18.00-19.00Niittykummun kouluJoanna Gefwert
*Tanssillinen voimistelu - erillisilmoittautuminen
 P E R J A N T A I   
    
Core + liikkuvuus18.00-19.00Perkkaanpuiston kouluJasmiini Peuramäki
Lihaskuntojumppa19.00-20.00Kilon kouluMirka Saaristola 
    
L A U A N T A I
Vaihtuvan teeman tunti
EI TUNTIA 5.-26.3.
9.30-10.30

Tapiolan koulu

Vaihtuva ohjaaja
Kehonhuolto
EI TUNTIA 5.-26.3.
10.30-11.30

Tapiolan koulu

Vaihtuva ohjaaja

Pilates keskitaso* 

 

Pilates alkeet*

Katso pilatesten siirrot 5.-26.3. TÄSTÄ

11.30-12.30

 

12.30-13.30

Tapiolan koulu

Tapiolan koulu

Tiina Nordgren

 

Tiina Nordgren

*erillisilmoittautuminen    
S U N N U N T A I   
Vaihtuvan teeman tunti10.30-11.30

Mankkaan koulu

Vaihtuva ohjaaja
Vaihtuvan teeman tunti17.00-18.00Mankkaan kouluVaihtuva ohjaaja
    

                                               Pidätämme oikeuden muutoksiin!